2021 Ratsalaagrid

Suuresti Tall on korraldanud ratsalaagreid juba 7 aastat, enne seda toimusid laagrid Nuhja tallis, nii et laagrikogemust on meil kokku juba paarkümmend aastat.

2021 Suvised ratsalaagrid:

1) 28.06.-02.07- RATSALAAGER ALGTASEMELE (sobib neile, kes pole kunagi hobuse seljas olnud, või on veidi ratsutanud kuid vajavad kindlasti veel abi).  

2) 05-09 juuli- RATSALAAGER  neile, kes juba oskavad sammu, traavi ja galoppi ning saavad hobusega iseseisvalt hakkama. 

3) 12.-16. juuli- RATSALAAGER EDASIJÕUDNUMATELE- laagrisse on oodatud lapsed, kes sõidavad vabalt sammu-traavi-galoppi, ka maastikul. Kes on trennis juba hüpanud.

4) 02.-06. august-RATSALAAGER ALGTASEMELE (sobib neile, kes pole kunagi hobuse seljas olnud, või on veidi ratsutanud kuid vajavad kindlasti veel abi).  

5) 09.-13. august- RATSALAAGER  neile, kes juba oskavad sammu, traavi ja galoppi ning saavad hobusega iseseisvalt hakkama. 

6) 16.-20. august- RATSALAAGER EDASIJÕUDNUMATELE- laagrisse on oodatud lapsed, kes sõidavad vabalt sammu-traavi-galoppi, ka maastikul. Kes on trennis juba hüpanud.

Edasijõudnumate laagrisse võib tulla ka oma hobusega (hobune läheks vabapidamisele , sellest laagritasu ei muutu ja hobuse pidamise eest ei pea midagi juurde maksma. Kui meil on boksikohta, siis saab ka lisatasu eest boksi)!

Hinnad:

SOODUSHINNAGA SAAB REGISTREERUDA KUNI 31.05.2020. 

5-päevase laagri hind on kuni 31.05. 300 eurot, hiljem registreerudes on hind 350 eurot.  

5-PÄEVASE Laagri algus on esmaspäeval kell 10.00, lõpp reedel kell 18.00. Reedel kell 16.00 toimub lastele teatevõistlus või kadrill, mida vanemad on oodatud vaatama ja peale seda lõpetame laagri pirukate või koogi ja morsiga. 

ratsalaagri registreerimise leht

 

Selleks, et oma laps laagrisse registreerida, täitke palun ülalolev registreerimisleht ja saatke meiliaadressile suuresti@gmail.com. Eelnevalt palun uurige, kas teile sobivas laagris on veel vabasid kohtasid. Kui olen kätte saanud registreerimislehe, saadan ma teile soovi korral arve, mis on 50% laagri maksumusest. Registreerimisega kaasneb 50% broneerimistasu, mis kuulub laagrivahetuse hinna sisse, aga mida ei tagastata annulleerimisel (va mõjuval põhjusel). Broneering jõustub alates broneerimistasu laekumisest ja täidetud registreerimislehe saabumisest. Teine osa tuleb tasuda hiljemalt kaks nädalat enne laagri algust.

Laagrilaste tegevused:

Ratsutamine ponide ja hobustega 1x päevas, Lisaks toimuvad õhtupoole tegevused hobustega (voltizeerimine, hobuste kaunistamine, pildistamine hobustega, sadulata kordetreening, vankrisõit).  Edasijõudnumatel võimalus osaleda hüppetreeningul ning toimuvad ka maastikutrennid. Vastavalt laste tasemele ja ilmale viime läbi ratsamatka.

Lapsed, kes varem ei ole hobustega kokku puutunud, õpivad nende eest hoolitsema, nendega õigesti käituma, neid harjama ja saduldama ning ratsutama.

• igapäevane ratsutamise õpe, halva ilma korral toimuvad trennid maneezis
• õpitakse hooldama hobuseid ja varustust
• rattaga ujuma -poodi minek
• tiigis suplemine, ujumine (sobiva ilma korral)
• sportmängud
• Kindlasti toimub traditsiooniline hobuse ehtimine
• oskajamate ratsutajatega ratsamatk ja ratsutamine maastikul
• Teooriatunnid
• olemas batuut ja kiigud

 

 Laste eest hoolitsevad vastava koolituse saanud atesteeritud spetsialistid. Laste arv vahetuses kuni 8-14 (Kui ühte vahetusse registreerib kokku vähem kui 8 last, siis otsime neile teise sobiva laagrivahetuse. Seetõttu võiks last laagrisse registreerides panna kirja parim laagrivahetuse aeg ja lisaks veel teise sobiva). Laagrid on ööbimisega, aga soovi korral võib laps ka ööseks koju minna, sellest laagritasu ei muutu.

Kaasa võtta:

mugavad riided ja jalanõud iga ilma jaoks(kindlasti soojad riided - fliis, kampsun, jope; kummikud, tossud, plätud, päevitusriided),oma magamiskott ja padi, pesemisvahendid ja rätik. Ratsutamiseks mõeldud püksid ei tohi olla paksude siseõmblustega ja võiksid olla kas liibuvad või alt kummiga, et püksisääred ratsutamise ajal üles ei keriks, ratsutamise jalanõud peaks olema väikese kontsaga ja mitte libeda tallaga. Ratsutamise ajal on kohustuslik kanda ratsakiivrit ehk kaskat, kellel enda oma ei ole, saab kiivri tallist. Turvavest on soovitatav. Kaasa võtta kindlasti sääsetõrjevahendid ja päikesekaitsekreem. Võimalusel kaasa võtta jalgratas.

Laagrisse on oodatud kõik, nii need lapsed, kellel pole varem hobustega kokkupuuteid olnud, kui ka juba oskajad ratsutajad.

Võtame vastu lapsi vanuses 7-17 eluaastat, grupis 8-14 last.

Lastel on soovitatav omada elukindlustust!

Rohkem infot meiliaadressil suuresti@gmail.com või telefonil 5073401 Liina
Laagrid toimuvad Suuresti Tallis,
aadressil: Uus-Suuresti talu, Kulli küla, Raasiku vald, Harjumaa.

10528003_755518911154120_1147554444_n.jpg