ERAHOBUSTE OMANIKELE:

Suuresti Tallis on kaasaegsed võimalused nii ratsutamiseks, treenimiseks kui ka hobuste majutamiseks. Tall on alles noor, 05. juulil 2020 a. sai 6 aastaseks, aga me ehitame pidevalt ning areneme jõudsalt, sest soov on pakkuda klientidele parimat! 2017 aasta lõpus sai valmis Suuresti Talli  maneez mõõtudega 22x65. Maneezi esiküljes asuvas olmebloki osas on soer ja avar puhkeruum, kust on hea vaade maneezis toimuvale. Lisaks on 2 riietusruumi dushiruumidega ja kaks WC-d ning kabinet personalile (ehk treeneritele). 2018  sügisel alustasime talliehitusega, tallis on 30 suurt boksi, hobuste pesuruum, solaarium (2021 talvel paigaldame), tekkide ja valtrappide pesuruum (tööstuslik pesumasin on plaanis osta 2021 aastal), tekkide kuivatusruum ja 3 sadularuumi. Talli on mõeldud kohad ainult erahobustele. Erahobuste tarvis on erinevas suuruses karjamaad ja jooksukoplid, lisaks on valminud 6 kruusakoplit. Suviseks kasutamiseks on meil 20x60m mõõtudega väliplats, talli ümbruses on erinevaid maastikul käimise võimalusi. Paari lähiaasta plaan on püstitada veel 1 maneez  ja ehitada uus 50x60m mõõtudega liivaplatsi, et saaks korraldada ka välisvõistlusi.

TREENERID MEIE TALLIS:

 • eratrennid (koolisõit)- Diana Pruks -telefon 5252596
 • eratrennid (ratsastus ja hüppetrennid) Kaidi Lunter (ka hobuste ratsastus)-telefon 55529591
 • eratrennid (ratsastus ja hüppetrennid) Grethe Aikevitsius-telefon 56486364
 • eratrennid nädalavahetustel ja hobuste ratsastus Reimo Karus-telefon 58376259
 • eratrennid (ratsastus-ka venekeelsed trennid) ja hobuste ratsastus Leena Kannula- telefon 53447093
 • meie tallis käib 1x nädalas eratrenne andmas Rein Pill 
 • loomulikult võite siia kutsuda ka oma treeneri!

HINNAKIRI JA PAKETID:

 • Teenuste eest tasumine toimub vastavalt hinnakirjale. Hinnakirjas mainimata teenuste hinnad on eraldi kokkuleppel. 
 • Teenuste eest tasumine toimub sularahas või pangaülekandega.
 • Erahobuste vabapidamise ja täisülalpidamise eest tasumine toimub ettemaksuna eelmise kuu 15-ks kuupäevaks, va arvatud hobuse saabumise kuul, siis peab hoiutasu jooksva kuu eest olema tasutud saabumise päevaks. Lisateenuste eest tasumine toimub jooksva kuu eest kuus järgmise kuu hoiutasuga (nt 15.01. tasute veebruari hoiutasu ning jaanuari lisateenused)
 • Suuresti Tall võtab vastu vaid nõuetekohaselt vaktsineeritud hobused, kelle tallis ei ole esinenud hobuste nakkushaigusi viimase 4 nädala jooksul!

Erahobuste omanikele on meil pakkuda 3 erinevat paketti:

1. Vabapidamine 24/7 õues (hobune talli ega maneezi ei kasuta)

Vabapidamisel hobustel on pidevalt ees puhas vesi, lakukivi ja hein (karjatamisperioodil karjamaadel heina ees ei ole). Hobune on kas suures karjas või erisoovi korral eraldi 3-6 hobuse koplis. Väiksemates koplites saavad hobused aastaringselt heina. Suurel karjamaal on olemas korralikud varjualused ja puudesalude näol on ka mitu looduslikku varjualust.  Hobuseomanikul on võimalus kasutada olmeruume (puhkeruumi kööginurgaga, riietusruumi, dushiruumi ja wc-d), lisatasu eest saab hobuseomanik rentida riietusruumis või koridoris kappi. Tallis saab kasutada tekkide ja valtrappide pesuruumi (pesumasina kasutamine lisatasu eest-suure pesumasina hangime 2021 aasta jooksul), tekkide kuivatusruumi ning sadularuumi. Hobusega saab kasutada väliplatsi. Lisasööta anname hobusele vastavalt kokkuleppele ja söötmine on lisatasu eest. Lisatasu eest on hobuse tekitamine, maski, kaitsmete jm panemine hobusele, hobusega tegelemine ( ka sepa ja arsti külastuse korral), värkimise-/rautamise- ja ravikulud. 

Hind koos käibemaksuga 145 eurot/kuu. Hobuse pidamine vabapidamisel alla kuu aja- 7eur/ 1 päev.

2. Vabapidamine + maneezi kasutus 

Vabapidamisel hobustel on pidevalt ees puhas vesi, lakukivi ja hein (karjatamisperioodil suurel karjamaal heina ees ei ole). Hobune on kas suures karjas või erisoovi korral eraldi 3-6 hobuse koplis. Väiksemates koplites saavad hobused aastaringselt heina. Suurel karjamaal on olemas korralikud varjualused ja puudesalude näol on ka mitu looduslikku varjualust.   Hobuseomanikul on võimalus kasutada olmeruume (puhkeruumi kööginurgaga, riietusruumi, dushiruumi ja wc-d), lisatasu eest saab hobuseomanik rentida riietusruumis või koridoris kappi. Tallis saab kasutada tekkide ja valtrappide pesuruumi (pesumasina kasutamine lisatasu eest-pesumasina hangime 2021 aasta jooksul), tekkide kuivatusruumi ning sadularuumi. Hobusega saab kasutada pesuruumi. Piiramatult saab kasutada maneezi ja väliplatsi.  Lisasööta anname vastavalt kokkuleppele ja söötmine lisatasu eest. Lisatasu eest on hobuse tekitamine, maski, kaitsmete jm panemine hobusele, hobusega tegelemine ( ka sepa ja arsti külastuse korral), värkimise-/rautamise- ja ravikulud.

Hind koos käibemaksuga 265 eurot/kuu. Hobuse pidamine alla kuu aja- 15 eur/1 päev.

3. Täisülalpidamine-hobuse boksikoht koos kõikide ruumide piiramatu kasutamisega

Teenus sisaldab igapäevast bokside puhastamist (allapanuks turvas) ning hobuste söötmist kvaliteetse koresöödaga-hein/silo. Lisasööta anname 2x päevas kindlatel kellaaegadel ja soolakivi on meie poolt hobustel koplites. Hinnas sisaldub kindlatel kellaaegadel hobuste õue- ja sisse laskmine. Hobused saavad olla 3-6 hobuse koplites või erisoovi korral ka üksinda või kahekesi eraldi koplis (lisatasu eest, 20 eur koppel). Hobuseomanikul on võimalus kasutada olmeruume (puhkeruumi kööginurgaga, riietusruumi, dushiruumi ja wc-d) ja tasuta riietusruumis asuvat lukustatavat kappi. Tallis saab kasutada hobuste pesuruumi, tekkide ja valtrappide pesuruumi (pesumasina kasutamine lisatasu eest-pesumasina hangime 2021 aasta jooksul) ning tekkide kuivatusruumi. Tallis elavate erahobuste omanikele on talli tagumises osas asuv privaatne sadularuum. Lisatasu eest on hobuse tekitamine, maski, kaitsmete jm panemine hobusele, teistest erineval ajal hobuse õue-sisse laskmine ja lisasöötade andmine, hobusega tegelemine (ka sepa ja arsti külastuse korral), värkimise-/rautamise- ja ravikulud. 

Hind koos käibemaksuga 385 eurot/kuu. Hobuse pidamine alla kuu aja 20 eur/päev

 • Soovi korral võib hobuseomanik kasutada isiklikku heina või silo (tallis), eelnevalt tuleb see kindlasti talli omanikuga kokku leppida ning omavahel kokkulepitud summa arvestame kuutasust maha.
 • Kui omanikule või hobusele ei sobi turbaboks, siis saame pakkuda ka kanepi allapanu, aga arvestada tuleb sellega, et allapanu hinnavahe maksab omanik kinni (turvas on kõige soodsam).
 • Kui hobune on heinatolmule allergiline või soovib omanik mingil muul põhjusel ainult silo hobusele sööta, siis saame ainult siloga söötmist pakkuda, aga see lisab kuutasule 30 eur juurde.

Boksikohtasid on võimalik broneerida helistades telefonil 5073401-Liina või kirjuta suuresti@gmail.com või kirjuta Facebookis Suuresti Tallile.

   Lisateenused:

Maneezi või pesuboksi kasutamine (vabapidamisel hobustele) 12 eur/tund
Tekitamine, 1 tekk 20 eur/kuu 
Kopli/tallikaitsmed, kalossid  jms (2 jalga 10 eur) 20 eur/kuu
hobuse mask  5 eur/kuu
eraldi kopeldamine (eri aegadel sisse-välja viimine) 20 eur/kuu
eraldi koppel -mullakoppel 1-2 hobust koplis.  20 eur/kuu, 1  koppel
eraldi kruusakoppel 1-2 hobust koplis, või pool päeva 1 hobune koplis (pool päeva 20 eur) 40 eur /kuu 1 koppel
hobusega tegelemine arsti või sepa külastuse korral (kuni 1 h)  5eur/kord

Eelpool mainimata lisateenuste hinnad on kokkuleppel!

maneezi sisevaade eest otsast.jpg